LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT įtaria, kad verslininkas klastojo dokumentus: automobilius pardavinėjo „ant popieriaus“

FNTT įtaria, kad verslininkas klastojo dokumentus: automobilius pardavinėjo „ant popieriaus“

Prekyba automobiliais besiverčiantis verslininkas per 11 bendrovės veiklos mėnesių suklastojo 9 transporto priemonių įsigijimo ir pardavimo dokumentus. Ikiteisminio tyrimo metu atskleista, kad Vokietijoje gyvenantis vyras Telšiuose įsteigė automobilių prekybos bendrovę, tačiau realybėje bendrovė automobilių nei pirkdavo, nei parduodavo.

Tai rodo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdybos kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigtas ikiteisminis tyrimas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo Telšiuose registruotoje bendrovėje. Jos vadovas – Vokietijoje gyvenantis asmuo.  

Tiriant bylą išaiškinta, kad automobilių prekeivis, kaip įtariama, suklastojo, pavyzdžiui, vienos Vokietijos bendrovės sąskaitą faktūrą. Joje  buvo įrašyta, kad iš Vokietijoje esančios bendrovės už 360 tūkst. eurų perkamas mobilusis „Liebherr“ kranas. Kaip įtariama, verslininkas iš Vokietijos „ant popieriaus“ įsigytą kraną, suklastojus ir pardavimo dokumentus už 370 tūkstančių eurų ketino parduoti Jungtinių Arabų Emyratuose veikiančiai bendrovei. Tiriant šias aplinkybes iš Vokietijos teisėsaugos institucijų buvo gauta duomenų, kad šioje valstybėje nurodyta bendrovė neegzistuoja, dokumentuose pateikti duomenys yra melagingi. Be to, įtariama, kad automobilių prekeivis, Lietuvoje nusipirkęs 7 senas, ne daugiau kaip 500 eurų vertės, transporto priemones, suklastojo ir jų įsigijimo dokumentus. Tokiu būdu, automobilių prekeivis, apgaule norėjo parodyti, kad  Telšiuose įsteigta bendrovė neva vykdo realią veiklą.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Telšių rajono apylinkės teismui. Už apgaulingai tvarkytą apskaitą automobilių prekeiviui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas