LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT ir VMI patikrinimas rajonuose: 11 įmonių – 10 pažeidimų

FNTT ir VMI patikrinimas rajonuose: 11 įmonių – 10 pažeidimų

Neišduodami kasos čekiai, neįjungti kasos aparatai, prekės be įsigijimo dokumentų, galiausiai oficialiai neįdarbintas pardavėjas, kuriam atlyginama gyvenamąja vieta, maistu ir keliais eurais per dieną. Tokie yra savaitgalį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdybos ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos atstovų (VMI) atlikto patikrinimo rezultatai.

Pareigūnai ir VMI specialistai tikrino 11 Joniškio, Akmenės ir Raseinių rajonų įmonių, besiverčiančių automobilių remontu, prekiaujančių naudotomis automobilių dalimis, kelias viešojo maitinimo įstaigas.

Po juridinių ir fizinių asmenų patikrinimo nustatyta 10 pažeidimų. Pavyzdžiui, automobilių detalėmis prekiaujančios įmonės ir viešojo maitinimo įstaigos pirkėjams neišduodavo kasos čekio, pardavėjų kasos aparatai net nebuvo įjungti. Kai kurios maitinimo įstaigos negalėjo pateikti dalies prekių įsigijimo dokumentų, taip pat paaiškėjo, kad keliose įmonėse nebuvo atliekama inventorizacija.

Patikrinus Naujojoje Akmenėje įsikūrusią bendrovę, prekiaujančią naudotomis automobilių dalimis, paaiškėjo, kad čia prekiavo įmonėje neįdarbintas asmuo. Išsiaiškinta, kad įmonės savininkas jam už darbą suteikė gyvenąmąjį plotą, pirkdavo maistą, už darbą mokėdavo 3 eurus per dieną.

FNTT Šiaulių apygardos valdybos pareigūnai ir Šiaulių apskrities VMI specialistai ne pirmą kartą atlieka bendrus patikrinimus. Praėjusio mėnesio pabaigoje vykusių patikrinimų metu buvo nustatyta 10 panašaus pobūdžio pažeidimų. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas