LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Dėl paskelbtos tendencingos informacijos apie FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos atliekamą ikiteisminį tyrimą

Dėl paskelbtos tendencingos informacijos apie FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos atliekamą...

Šiandien viename portale ir dienraštyje paskelbta publikacija, kurioje interpretuojama informacija apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl didelio masto sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo, prekiaujant plataus vartojimo produktu – aliejumi.

FNTT informuoja, kad pirminiais tyrimo duomenimis, kelių bendrovių apskaitoje galėjo būti įrašytos neįvykusios ūkinės finansinės operacijos apie prekių ir paslaugų įsigijimą iš Europos Sąjungos tiekėjų. Preliminariai skaičiuojama, kad sandorių galėjo būti sudaryta už beveik 0,5 mln. eurų, o nesumokėto pridėtinės vertės mokesčio  – beveik 100 tūkst. eurų. 

FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba, atlikdama kratas, rado ir paėmė kompiuterius ir kitas laikmenas. Šiuo metu atliekama gautų duomenų analizė. Pagal šiuo metu turimus duomenis yra tiriami Lietuvos Respublikoje registruotų įmonių galimai apgaulingai tvarkyta  apskaita.

Kadangi įtarimus sukėlę sandoriai apima septynias Europos Sąjungos valstybes, šiuo metu rengiami teisinės pagalbos prašymai. Tyrime įtarimai pareikšti 2 asmenims.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Iš visuomenės informavimo priemonėse pateiktos informacijos darytina išvada, kad žurnalistas naudojosi vienpusiška, nepilna informacija, kurią panaudojo ir tendencingą informaciją parengė, o tai, FNTT vertinimu, gali būti vertinama kaip pasirinkta gynybinė pozicija.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas