LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Baigtas FNTT tyrimas: reklamos agentūros baudžiamoji byla keliauja į teismą

Baigtas FNTT tyrimas: reklamos agentūros baudžiamoji byla keliauja į teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) Vilniaus apygardos valdyba ir Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame daugiau kaip 300 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir pelno mokesčių nemokėjimu, dokumentų klastojimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu įtariamas Vilniuje veikusios reklamos agentūros kontrolinį valdymo paketą turintis direktorius. Analogiški įtarimai pareikšti ir pačiai reklamos paslaugas teikusiai bendrovei kaip juridiniam asmeniui.

Tyrimo metu surinkta pakankamai duomenų, kad įtariamojo vadovaujama bendrovė 2012–2016 metais su klientais dėl reklamos gamybos, pavyzdžiui, plakatų, skrajučių pagaminimo,  buvo sudariusi ne vieną pelningą sutartį. Reklamos agentūra už suteiktas paslaugas ne tik gavo tūkstantines  pajamas, bet ir  turėjo prievolę sumokėti privalomus pelno ir pridėtinės vertės mokesčius. Išaiškinta, kad siekdamas išvengti sumokėti minėtus mokesčius bendrovės vadovas susitarė su jokios veiklos nevykdančių bendrovių vadovais, kad bus suklastotos PVM sąskaitos faktūros neva už suteiktas reklamos paslaugas. FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai nustatė, kad įtraukus suklastotas PVM  sąskaitas į  reklamos agentūros apskaitą buvo iškreipta reali jos veikla, sumažinti mokėtini mokesčiai.

Tyrimo metu išaiškinta, kad per ketverius metus reklamos agentūra į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 186 tūkst. eurų pridėtinės vertės ir 122 tūkst. eurų pelno mokesčių.

Atliekant ikiteisminį tyrimą reklamos agentūros vadovas atlygino valstybei daugiau kaip 300 tūkst. eurų padarytą žalą. Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, baudžiamoji byla buvo perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui.

Sostinėje veikusią bendrininkų grupę FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai išaiškino bendradarbiaudami su Valstybine mokesčių inspekcija. Didelės apimties tyrime įtarimai sukčiavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentu klastojimu pareikšti dar 11 asmenų. Tarp įtariamųjų – nusikalstamos grupės organizatorius, kuris už analogiškus finansinius nusikaltimus anksčiau teistas 14 kartų, reklamos ir statybos darbus teikiančių bendrovių vadovai bei realios veiklos nevykdžiusių bendrovių direktoriai – dažniausiai asocialūs asmenys, neturintys darbo ir pajamų šaltinio.  

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas