LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Veiklą pradeda išrinkta pirmoji FNTT Darbo taryba

Veiklą pradeda išrinkta pirmoji FNTT Darbo taryba

Šiandien, vasario 23 dieną, pirmą kartą susirinko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos darbuotojų išrinkti septyni Darbo tarybos nariai. Pirmą kartą organizuotuose rinkimuose Darbo tarybą išrinko 63 proc. balsavimo teisę turinčių FNTT darbuotojų.

 Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, darbo tarybos tapo privalomos darbovietėse, kuriose vidutinis darbdavio darbuotojų skaičius yra 20 ir daugiau darbuotojų.

Darbo tarybos kompetenciją apibrėžia vadinamoji informavimo ir konsultavimo procedūra, kuri reiškia, kad darbdavys pateikia savo sprendimą ir jo motyvus, Darbo taryba susipažįsta, gali papildomai pasiaiškinti su darbdaviu ir pateikia savo, kaip darbuotojų atstovų, nuomonę. Tokiu būdu Darbo taryba sudalyvauja darbdavio sprendimo priėmime. Vienas iš pagrindinių Darbo tarybos veiklos principų yra bendradarbiavimas ir pagalba darbdaviui. Skirtingų nuomonių suartinimas ir yra pagrindinis teigiamas dalykas, ko siekiama per reguliarią informavimo–konsultavimo procedūrą. Be to, numatyta, kad Darbo taryba gali teikti darbdaviui pasiūlymus dėl ekonominių, socialinių ir darbo klausimų, aktualių darbuotojams darbdavio sprendimų, darbo teisės normų įgyvendinimo, o esant būtinybei sušaukti visuotinį darbdavio ar darbovietės darbuotojų susirinkimą (konferenciją).

Išrinkta Darbo taryba, atlikdama savo funkcijas, turi atsižvelgti į visų darbuotojų teises ir interesus, nediskriminuoti atskirų darbuotojų, jų grupių, kiekvienais metais viešai ar kitokiu nustatytu būdu pateikti savo veiklos metines ataskaitas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas